Бунт на новинарите на лидерската средба Заев-Мицкоски


2 копии

Очекуваме долга ноќ во Собранието. Твоите претходни гости, Арсовски и Пандов не беа оптимисти дека вечерва може да се направи исчекор за Законот за јавно ...
| | веќе видена | слични

Пред лидерската средба во Парламентот, премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев сакаше да даде изјава за медиумите но новинарите незаинтересирано му порачаа изјава ...
| | веќе видена | слични

Домаќин, вечерва е Јулијана Николовска, која со своите гости ќе ги анализира последните случувања на политичката сцена. Гости во отвореното студио на Канал 5 ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

По величествениот триумф од 3-1 над домаќинот Словенија, капитенот на одбојкарската репрезентација на Македонија, Никола Ѓорѓиев, испрати порака на социјалните ...
сите 309 | | | веќе видена

Мод мотото „Доста е! Стоп за насилството врз здравствените работници“ денеска во 11 часот ќе се одржи протест на здравствените работници, по неодамнешните ...
сите 189 | | | веќе видена

Откако политичко салто направија повеќемина истакнати борци од тн. шарена револуција, и приврзаници на актуелната власт, меѓу кои професори, адвокати, ...
сите 194 | | | веќе видена

Адвокатот Тони Менкиновски кој е лидер на преговарачкиот тим на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за носење на ново законско решение за јавното обвинителство истакна ...
сите 214 | | | веќе видена

28-годишниот Његош Радосавлјевиќ, припадник на Пожарникарно-спасувачката екипа настрадал кога паднал од чамец, затоа што неговиот другар Слободан К. нагло го ...
сите 62 | | | веќе видена

Која била улогата на владиниот генерален секретар, Драги Рашковски во тендерот за набавка на радарска опрема во М НАВ? Дали во целиот случај има малверзации ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бунт на новинарите на лидерската средба Заев-Мицкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: