Опозицијата бара анкетна комисија да утврдува каде се трошеле парите


Опозицијата бара формирање на анкетна комисија во Собранието за испитување на евентуалното нелегално работење на СЈО. ВМРО ДПМНЕ бара комисија од 10 членови ...
| | веќе видена | слични

Власта и опозицијата и по девет месеци преговарање се далеку од донесување на законот за обвинителство. Партиите, по вчерашното прекинување на состанокот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Единствен интерес на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски е да нема правда, да се спасат од одговорност криминалците и тајкуните од редовите на опозициската ...
| | веќе видена | слични

Двете страни со меѓусебни обвинувања зошто и по девет месеци преговори нема договор. СДСМ повикува на политички дијалог за усогласување на ставовите, но велат ...
| | веќе видена | слични

Не успеа нивниот обид да пропаднат предметите на СЈО и оттука, нервозата во белиот дворец е се поголема. Пред граѓаните презедовме одговорност да изградиме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По излегувањето во јавноста на новата снимка со инцидентот во Битола министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вели дека во МВР се уште се работи на овој ...
сите 165 | | | веќе видена

Изостана поддршката на фирмите за вработените и токму четвртиот пакет на мерки е доказ дека истата не беше реализирана со третиот пакет мерки и доказ дека на ...
сите 310 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 194 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 387 тестирања, при што регистрирани се 48 нови случаи на Ковид-19, починати се четири лица, а оздравеле 61 пациент, соопшти ...
сите 631 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 69 | | | веќе видена

Кај четири деца до петгодишна возраст кои одат во градинка потврден е корона вирус. Извор на заразата е семејството кај сите четири деца. Тестот, како што ...
сите 213 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи на првиот ден од работна посета на Брисел имаше средба со високиот претставник за надворешна и безбедносна ...
сите 458 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Опозицијата бара анкетна комисија да утврдува каде се трошеле парите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: