Сугаревски: Започнуваме со уривање во Охрид


Премиерот Зоран Заев денеска ќе изврши увид во отпочнувањето на градежните работи на делницата Кочани – Крупиште. На увидот ќе присуствува и министерот за ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, учествуваше на маалска средба со граѓаните од населбата Ѓорче Петров. Посебен осврт на средбата беше ставен на ...
| | веќе видена | слични

Шилегов придружуван од градоначалникот на општина Ѓорче Петров Александар Наумоски, претседателот на ОО СДСМ Ѓорче Петров Мирослав Наумовск и пратеникот ...
| | веќе видена | слични

Членот на ИО на СДСМ и градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов придружуван од градоначалникот на општина Ѓорче Петров Александар Наумоски, претседателот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Механизација и работници на градежното претпријатие „Гранит“ денеска почнаа со гребење на коловозот и со поставување нов асфалтен слој на обиколницата кај ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески заедно со директорот на ЈП за државни патишта Зоран Китанов, денеска беа на увид во градежните активности на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Со ребалансот на Буџетот нема намалување на висината на средствата наменети за проектите што ги реализира Министерството за транспорт и врски, туку се работи ...
| | веќе видена | слични

Се работи за проект на Јавното претпријатие за државни патишта и на Министерството за транспорт и врски, а со кој е предвидена целосна реконструкција на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 1462 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сугаревски: Започнуваме со уривање во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: