Олимпик Марсеј: Болт ја промовираше новата опрема

2 копии

Актуелниот светски шампион во трката на 100 метри, Џастин Гетлин се повреди на митингот во Загреб. Американскиот спринтер трката во престолнината на Хрватска ...
| | веќе видена | слични

Американската анти-допинг агенција ја прекина истрагата против Крис Колман и тој ќе може без никакви пречки да учествува на претстојното Светско првнество кое ...
| | веќе видена | слични

Американскиот атлетичар Кристијан Колмен се извлече без суспензија од анти-допинг агенцијата, откако обвинението против него за прекршување на правилата е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американската анти-допинг агенција (УСАДА) ги повлече обвинувањата кон спринтерот Кристијан Колмен поради наводни три пропуштени допинг-теста, со што тој ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

И идната година голем број од таканаречените рамковни вработени ќе седат дома, а ќе земаат плата. Така барем може да се заклучи од предложениот буџет. Во него ...
сите 186 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и караванот на „Разговори за обнова на Македонија“ денеска беа во Кавадарци, од каде лидерот на најголемата ...
сите 177 | | | веќе видена

Добив еден вид гаранција дека методологијата ја прават и ќе биде брзо готова и најави дека крајниот рок, според него, треба да биде максимум март за да биде ...
сите 350 | | | веќе видена

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 104 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Олимпик Марсеј: Болт ја промовираше новата опрема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: