Променлива временска прогноза најавена за денес

9 копии
16 копии

Во следните два дена времето ќе се задржи претежно стабилно и суво односно сончево со умерена локална облачност која повремено и локално ќе се зголемува, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
8 копии

Во јули во Грција била регистрирана највисока температура, најсилен ветер и најголем број молњи, според метеоролошката служба на Национална опсерваторија во ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 3. септември 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде облачно со повремени сончеви периоди. Попладне облачноста ќе се зголеми, а на крајниот запад ќе има ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 2. септември 2019 (ИНПРЕС) – Охридското Езеро денес е на кота од 693,38 метри надморска височина, односно 5 сантиметри над просекот за месец септември ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 205 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден”-Тирана изразува разочарување во врска со изјавата на овластениот албански министер за Европа и надворешни работи, Гент Цакај, ...
сите 549 | | | веќе видена

Кризата предизвикана од КОВИД-19 силно ги погоди нискодоходовните групи граѓани кои најчесто работат на нископлатени работни места или се дел од неформалната ...
сите 133 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 109 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 99 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 128 | | | веќе видена

ГРУЕВСКИ СО ПАРИ ОД ПАРТИСКИ ДОНАЦИИ КУПИЛ ПЛАЦ Судот му одреди 30 дена притвор на Ристо Новачевски, кум на екс премиерот Никола Груевски. По предлог на ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Променлива временска прогноза најавена за денес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: