Претседателот на Кривичен суд: Ќе провериме дали записникот од сведокот во „Рекет“ воопшто стигнал во судот


Во Кривичниот суд утре ќе се проверува дали записникот од сведочењето на Орце Камчев за „Рекет“ воопшто стигнал до судот, за да потоа се види дали можеби ...
| | веќе видена | слични

Пред да даде исказ во врска со случајот „Рекет“ кај шефицата на организиран криминал Вилма Русковска, бизнисменот Силјан Мицевски денеска изјави дека 720.000 ...
| | веќе видена | слични

Сопственикот на градежната компанија „Пелистер“ и еден од најбогатите битолчани, Силјан Мицевски , е повикан по втор пат да даде исказ за случајот „Рекет“ во ...
| | веќе видена | слични

Бизнисменот Силјан Мицевски по вторпат даваше исказ во обвинителството за гонење организиран криминал и корупција за случајот “Рекет”. Откако во јавноста се ...
| | веќе видена | слични

Контрадикторни изјави од соработниците на Бојан Јовановски за проектите на неговиот Меѓународен Сојуз. Сумата од 720 илјади евра за наводниот проект за ...
| | веќе видена | слични

Мицевски вели дека парите не ги платил како авторски хонорар, туку на сметката на Меѓународен сојуз. Хмммм..., пишува новинарот Бранко Героски на својот ...
| | веќе видена | слични

Придружуван од адвокат, бизнисменот Силјан Мицевски чии 720 илјади евра завршиле во меѓународниот сојуз на Боки 13 преку пензионерката Лилјана Тодоровска 2 ...
| | веќе видена | слични

Откако денеска во судот на распит дојде Силјан Мицевски и рече дека парите не ги платил како авторски хонорар туку на сметката на Меѓународен сојуз, новинарот ...
| | веќе видена | слични

Бизнисменот Силјан Мицевски по сведочењето кај обвинителката Вилма Русковска, кое траеше повеќе од два часа, рече дека тој сам побарал од Обвинителството да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во „24 анализа“ гостуваше Елвис Шаќири од институт за истражување и анализа на политики „Ромалитико“ кој што посочи дека годинава има зголемување на ...
сите 175 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 189 | | | веќе видена

Никола ГРУЕВСКИ Нема правда во Македонија. Неправдите растат секојдневно. Ги има многу и се повеќе а дел од нив е и политичкиот прогон кој не запре и оваа есен ...
сите 89 | | | веќе видена

Хируршките амбуланти во струмичката болница се дислоцираа во новиот болнички крак за да се ослободи дополнителен простор за пациенти кај кои е дијагностициран ...
сите 412 | | | веќе видена

Во првите осум месеци на 2020 година до Министерството за внатрешни работи се поднесени 46 преставки за работата на полицијата, изјави вечерва министерот за ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот на Кривичен суд: Ќе провериме дали записникот од сведокот во „Рекет“ воопшто стигнал во судот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: