Во Грција уапсени две лица поради подметнување на пожар


2 копии
2 копии

Локализиран е пожарот меѓу селата Горни Балван, Крупиште и Пишица. Командирот на ТППЕ-Штип, Тони Атанасов за МИА информира дека пожарникарите од Штип по 12 ...
| | веќе видена | слични

Цела ноќ и претпладне 30-тина пожарникари од Штип, Пробиштип и Кочани го гаснеа пожарот кој беснееше во атарите на селата Горни Балван, Крупиште и Пишица. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шумскиот пожар што изби на 26 август меѓу селата Ораовец и Војница во Општина Чашка, се уште тлее, а изгореа повеќе стотина хектари ниско стеблеста дабова ...
| | веќе видена | слични

Пожарот што синоќа се закануваше на куќите во штипското село Горни Балван, утринава е изгаснат. Се уште се прават пресметки колкава е површината зафатена од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во 360 степени го повтори ставот на неговата партија дека случајите покренати од СЈО до 30 јули 2017 година ...
сите 646 | | | веќе видена

Доста е! Стоп за насилството врз медицинарите – ова е мотото под кое здравствените работници в среда ќе протестираат на хелиодромот на Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 177 | | | веќе видена

Зоран Заев е исплашен човек, кој се обидува на секој можен начин да влијае врз истрагата во случајот со рекетарскиот октопод за да спречи да се дознае ...
сите 296 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 131 | | | веќе видена

Октомври на неколку претставници на хороскопот ќе им донесе големи промени и настани за кои никогаш не мислеле дека може да им се случат. Овие пет хороскопски ...
сите 126 | | | веќе видена

Веќе и формално Републичкото јавно обвинителство ги презеде предметите на СЈО, иако тоа не значи дека предметите и физички се префрлени во ЈО. Според ...
сите 218 | | | веќе видена

Отворени за нови разговори, но без најави за повлекување од веќе утврдените ставови за новото јавно обвинителство во кое треба да биде инкорпорирано ...
сите 205 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Грција уапсени две лица поради подметнување на пожар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: