Владата одлучи: Повисоки плати во образованието за пет проценти


2 копии

Владата на Република Македонија на седница ја усвои Информацијата за присилна концесија на дивечот во ловиштата „Сараево“, „Ратевска Река“, „Палазлија“, „Џами ...
| | веќе видена | слични

Владата ја усвои Информацијата за реализација на Проектот за изнајмување на седум монтажни спортски лизгалишта во Република Македонија и ја задолжи Агенцијата ...
| | веќе видена | слични

Владата на Македонија одлучи со ребалансот на буџетот за годинава да бидат издвоени 3.116.000 евра за купување простории во Брисел за македонската Мисија во ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната седница ја усвои Предлог – програмата за изменување на Програмата за намалување на аерозагадувањето за 2019 година, според која 121 милион ...
| | веќе видена | слични

Владината прес служба информираше за денешното усвојување на иформацијата во врска со потребата за оградување на парцелите, предвидени за изградба на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата ја усвои Информацијата во врска со потребата за оградување на парцелите, предвидени за изградба на фотонапонски електроцентрали, согласно Јавниот оглас ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сè уште не е решено дали во основните училишта ќе профунционира целодневен престој за децата кои физички ќе посетуваат настава. Комисијата за заразни болести ...
сите 481 | | | веќе видена

Ако некој жив Македонец или Македонка го прифати или се согласи со новиот бугарски меморандум во врска со влезот на Македонија во ЕУ, тој или таа се предавници ...
сите 233 | | | веќе видена

Поради драстичното зголемување на бројот на позитивни на коронавирусот во последните неколку дена, Општинскиот кризен штаб на Кочани денеска одржа итна седница ...
сите 500 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 153 | | | веќе видена

Јас не сум песимист за односите со Бугарија и се надевам дека историчарите како и досега ќе најдат заедничко решение, рече на денешната пресконференција ...
сите 301 | | | веќе видена

На десеттина дена пред почетокот на новата учебна година, Собранието денеска ќе ги носи измените на законите за основно и средно образнование. Овие два закони ...
сите 246 | | | веќе видена

Директорот на Клиниката за токсикологија, д-р. Нико Беќаровски со пост на Фејсбук реагираше за нападот што се случи врз негов колега од страна на 32-годишен ...
сите 51 | | | веќе видена

Во грчкиот парламент влегоа во процедура меморандумот за забрзување на процесот на интеграција на Северна Македонија во ЕУ; меморандумот за формирање на ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата одлучи: Повисоки плати во образованието за пет проценти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: