Поради бура, евакуација на 300 илјади луѓе во Јапонија


2 копии

Силен дожд ги зафатиделовите на западна Јапонија, откако рано утринава тропска бура Крос го погодила копното, а АП пренесува дека најмалку 11 лица се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најмалку едно лице загина, а 49 се повредени откако тропска бура ја зафати јужна Јапонија, јавува „Би-би-си“.Бурата Кроса се спушти во четвртокот во близина на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Најмалку еден човек загина, а 21 лице се полесно повредени откако тропската бура Кроса денеска го погоди западниот брег на Јапонија. Според Метеоролошката ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во невремето со дожд , ветришта и високи бранови , едно лице загина , а се повредени најмалку 28 мина. Сообраќајот е блокиран среде метежот за време на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Обилни дождови ги зафатија западните делови на Јапонија, откако рано утрото тропската бура „Кроса“ го погоди копното. Како што пренесува АП, засега најмалку 11 ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Најмалку 570.000 жители на западните региони на Јапонија беа посоветувани да ги напупштат домовите и да се преместат во евакуациски центри поради приближување ...
| | веќе видена | слични

Останато

Општинскиот Оперативен штаб на Дебар, денеска достави барање до Главниот кризен штаб за справување со пандемијата од Ковид-19, во градот да се испратат еден ...
сите 575 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Мандатар ќе биде оној кој ќе добие најмногу гласови, или во превод- оној за кого ќе се определат граѓаните, а не партиите. На само неколку дена пред финалната ...
сите 154 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 260 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 292 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 81 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Косовската влада воведе задолжителен негативен тест при влез во земјата за граѓаните од Македонија, Црна Гора и од Босна и Херцеговина. Тестот е со цел да се ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради бура, евакуација на 300 илјади луѓе во Јапонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: