Италјанец почина на Хвар - откриена е причината за неговата смрт


4 копии

Славниот актер со години се бори со злобна хронична болест придружена со болни симптоми. Лајмската болест е сериозна заразна болест која може да доведе до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Се подобрува здравствената состојба на 14-годишно девојче кое пред пет дена беше затруено со јаглерод моноксид (СО) на брод во Хвар. Тоа е преместено од ...
| | веќе видена | слични

Шестмина Италијани, меѓу кои и две деца на возраст од 5 и 14 години, се во индyциpана кoма во болница во Сплит. Тие вдишале јаглерод моноксид заради нeисправно ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Девојчето (11) и нејзиниот брат (5), кои беа отруени од јаглерод моноксид на јахта на Хвар, се подобри, нивната состојба е стабилна, но тие и понатаму се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Шестмина Италијани меѓу кои и две деца на возраст од 5 и 14 години се во индуцирана кома , откако вдишале јаглероден моноксид од неисправно наместениот ...
| | веќе видена | слични

Италијаните требало да поминат осум дена на крстарење по Јадранот со јахта , на која пред неколку дена и бил поставен новиот генратор. Но токму генераторот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

МЛАДО МОМЧЕ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУСОТ Починатиот 22 годишен пациент од Скопје е лице со Даунов синдром, примен во ГОБ „8 Септември“ во тешка општа состојба на ...
сите 379 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 215 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 270 | | | веќе видена

Денешниот силен дожд постети на големите поплави од пред 4 години кога Скопје беше погодено од големо невреме проследено со обилни врнежи од дожд и силен ветер ...
сите 420 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италјанец почина на Хвар - откриена е причината за неговата смрт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: