Меркел сака да биде запаметена по тоа што се трудела

2 копии

Германската влада е подготвена да се откаже од правилата за избалансиран буџет и да преземе нов долг за да се спротивстави на потенцијалната рецесија, ...
| | веќе видена | слични

Хрватското Министерство за надворешни работи и европски прашања во петокот „остро се одгради“ од расистички погледи објавени на социјалните медиуми од ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Откажувањето на германската канцеларка Ангела Меркел од заложбата на нејзината држава за зголемување на трошоците за одбрана на два отсто од БДП до 2024 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По настаните од 27 април истрагата веднаш беше растрчана да ги обезбеди снимките од безбедносните камери во собранието, а истите подоцна Рускоска при судењето ...
сите 188 | | | веќе видена

Обвинителката која е дел од тимот на Катица Јанева, Ленче Ристовска преку социјалните мрежи испрати интересна порака. Таа без да нагласи за кој е наменета ...
сите 732 | | | веќе видена

Официјалните активности на Обвинителството за расветлување на случајот „Рекет“ вчера продолжија со исказ на Бурим Рустеми, третиот обвинител од Специјалното ...
сите 106 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 147 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меркел сака да биде запаметена по тоа што се трудела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: