Будванската ривиера оваа година ја посетиле туристи од преку 170 земји од светот

Будва сѐ поблиска до далечните дестинации Туристи од преку 170 земји од светот престојувале на ривиерата на Будва во секакви видови на сместување од почетокот ...
| | веќе видена | слични

Постоечкиот модел на субвенции за привлекување странски туристи го достигна својот максимум, смета директорот на Агенцијата за промоција на туризмот во ...
| | веќе видена | слични

Според извештајот и податоците на Државниот завод за статистика, Република Северна Македонија најмногу туристи примила од Турција и тоа 19066 туристи, а потоа ...
| | веќе видена | слични

Бројот на туристите во јуни 2019 година, во однос на јуни 2018 година, пораснал за 16.6 %, а бројот на ноќевањата е зголемен за 8.9 %. Земјата ја посетиле над ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во државава во јуни годинава се регистрирани 119.334 туристи со 264.821 ноќевање, што во однос на јуни лани претставува зголемување за 16,6 проценти, односно ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

– Нити ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината, кога сум чист и целосно одговорен пред целата јавност. Затоа сум секој ден пред ...
сите 273 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 290 | | | веќе видена

Вчера во во 20,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населбата Гоце Делчев, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу скопјаните ...
сите 325 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 144 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Будванската ривиера оваа година ја посетиле туристи од преку 170 земји од светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: