СДСМ: Зголемен повратот на ДДВ кон стопанството


Платите растат во континуитет, најавуваме и нови зголемувања, концептот парите кај граѓаните дава резултат, изјави министерот и член на ЦО на СДСМ, Дамјан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членот на ЦО на СДСМ Дамјан Манчевски, придружуван од градоначалникот на Македонски Брод, Живко Силјаноски и претседателот на ОО СДСМ Македонски Брод, Синиша ...
| | веќе видена | слични

Дебрца, 20. август 2019 (ИНПРЕС) – Доделени првите картички за зелена нафта за земјоделците од подрачјето на општините Охрид и Дебрца. Првите картички ги ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Земјоделците од СДСМ добија само лаги и празни ветувања. СДСМ единствено што направи е што ги доведе земјоделците до питачки стап. Земјоделците не добија ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Деновиве во просториите на Општина Дебрца во присуство на Градоначалникот на општина Дебрца Зоран Ногачески и Раководителот на Министерството за земјоделство ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Над 100.000 граѓани кои земаа плата, пензија или социјална помош останааа без пари со затворањето на Еуростандард банката. Не можат да си ги платат основните ...
сите 228 | | | веќе видена

Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Зголемен повратот на ДДВ кон стопанството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: