Клиниката „Жан Митрев“ ја поздравува одлулата на Антикорупциска за испитување на случајот со детска кардиохирургија


Клиниката „Жан Митрев“ ја поздравува иницијативата на Антикорупциската комисија за испитување на случајот со детската кардиохирургија, се вели во соопштението ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соопштение за јавност-реакција на СДСМ на прес-конференцијата на Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ. „Невидено лицемерие е кога криминалната ВМРО-ДПМНЕ зборува на тема ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

На Клиниката Жан Митрев вчера е примено новороденче со телесна тежина од 1,2 килограми во нестабилна состојба, кое по 22 дена поминати на интензивна нега, е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од клиниката Жан Митрев ја информираат јавноста дека таму непречено продолжуваат да се изведуваат сите услуги поврзани со вродените срцеви мани на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) обезбеди нов апарат ...
| | веќе видена | слични

Откако детскиот кардиохирург Владимир Чадиковски заедно со уште неколку педијатри и анестезиолози си занимаа од клиниката „Жан Митрев“ отворено е и прашањето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 315 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 15 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски денеска е на средби со жители во скопската општина Гази Баба.„Ние сме на потег, да си ја сочуваме сигурноста и да ...
сите 324 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клиниката „Жан Митрев“ ја поздравува одлулата на Антикорупциска за испитување на случајот со детска кардиохирургија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: