Платен убиец му пресудил на цело семејство во Србија


2 копии

Струмичката полиција го сомничи веќе притворениот 54 годишен жител од Добрејци дека е убиецот на 62 годишен струмичанец Александар Мицев кој се водеше за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Секторот за внатрешни работи Струмица, до ОЈО Струмица, поднесе кривична пријава против М.В (54) од с.Добрејци, поради постоење основано сомнение дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Полицијата соопшти детали за убиството на струмичанецот кој се водеше за исчезнат, а неговото тело потоа беше пронајдено во водите на браната Турија. Според ...
| | веќе видена | слични

Веќе притворениот 54-годишен М.В., жител на струмичко Добрејци, кој е обвинет за убиството на Ристо Иљашев,е осомничен дека е убиецот и на 62-годишниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поради постоење основано сомневање дека пријавениот сторил кривично дело убиство, извршено од користољубие на подмолен начин врз А. М. (62) од Струмица, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Овој Закон обезбедува продолжување на сите предмети, обезбедува одговорност за сите кои се огрешиле пред законот и истиот е темел за градење силно и независно ...
сите 283 | | | веќе видена

Граѓаните кои имаат патни документи од други држави, може да патуваат и да излегуваат од државата со тие пасоши, ова е содржината на телеграмата која од МВР ја ...
сите 136 | | | веќе видена

Поранешната пратеничка и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски во утрешното интервју за „Слободен печат“ зборува за случајот „Рекет“ и нејзината ...
сите 98 | | | веќе видена

Во исчекување на новите предизборни и изборни коалиции а во насока на внатрепартиските калкулации за тоа како дел од партиите ќе го трчаат изборниот процес и ...
сите 129 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Пред еден месец во хеликоптерска несреќа животот го загуби легендарниот кошаркар, Коби Брајант, неговата ќерка Џиџи и уште седум особи.И натаму јавноста не ...
сите 92 | | | веќе видена

Психолозите често зборуваат за три клучни фази во кои партнерите поминуваат низ различни емоционални состојби.Романтична љубовВо оваа фаза го идеализирате ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Платен убиец му пресудил на цело семејство во Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: