Светски Македонски Конгрес: СВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС

3 копии
3 копии

Светскиот македонски конгрес (СМК) денеска ќе го одржи 29-то Генерално собрание на кое ќе ја ратификува Декларацијата за заштита на бракот и семејството од ...
| | веќе видена | слични

СТУДЕНТИТЕ МАКЕДОНЦИ ОД МЕЛБУРН НА ВТОРИОТ ИЛИНДЕНСКИ БАЛ 7 август 2019 година, Мелбурн, Австралија - Членовите на Македонското студентско друштво на Ла Троб ...
| | веќе видена | слични

Почитувани Македонци и Македонки во Албанија, Македонско друштво “Илинден”-Тирана ги повикува сите добронамерници, сите Македонци од Албанија годишната средба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонско друштво “Илинден”-Тирана ги повикува сите добронамерници, сите Македонци од Мала Преспа и од цела Албанија да учестуват на големиот собир за ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Обрачот околу Зоран Заев и СДСМ се затега околу случајот Рекет се повеќе се затега. Информациите за записникот и исказот на оштетениот во случајот РЕКЕТ кои ...
сите 867 | | | веќе видена

„СДСМ продолжува со промените и со зајакнувањето на капацитетите што се во интерес на граѓаните и имаат за цел забрзување на напредокот. Последните промени во ...
сите 188 | | | веќе видена

Предлозите на премиерот Заев за нови министри и заменици кои ќе влезат во владиниот кабинет и во дел од министерствата, стигнале до Собранието. Според ...
сите 115 | | | веќе видена

Кандидатка за нова министерка за финансии ќе биде Нина Ангеловска, додека за функцијата нови замени-министри за економија, за образование и за политички систем ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светски Македонски Конгрес: СВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС

Од:
До кого (е-маил):
Порака: