Како тргнала работава (со случајот Рекет), летово ќе го поминеме со играта Асоцијации, односно со обиди (секој од нас) точно да погодиме кој се крие зад ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Зоран Заев се спореди со Борис Џонсон и со Макрон, за цела година на наседнување на пранкерите: Сега Костадин Костадинов, неговиот ученик, се споредува со ...
| | веќе видена | слични

Општина Карпош преку соопштение се оградува од било каква врска со случајот „Рекет“. „Во име на транспарентноста и отворената комуникација која Општина Карпош ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во име на транспарентноста и отворената комуникација која Општина Карпош ја води со граѓаните, по низата шпекулации и лажни вести кои се проширија, должни сме ...
| | веќе видена | слични

Костадин Костадинов, како в.д. градоначалник на Струмица потпишал Меморандум за соработка со невладината организација Меѓународен сојуз на Бојан Јовановски, ...
| | веќе видена | слични

Општина Карпош и градоначалникот Стефан Богоев не се вклучени во никакви незаконски активности во врска со случајот „Рекет“, соопшти Општина Карпош. „Во ...
| | веќе видена | слични

Од општината Карпош реагираат на шпекулациите кои беа пласирани на нивна сметка. Во продолжение ви го пренесуваме соопштението во целост. - Почитувани, Во име ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кај Kомисијата за заразни болести сепак нема расположение да одобри целодневна настава со физичко присуство на учениците од прво до трето одделение но утре ќе ...
сите 405 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 370 | | | веќе видена

Данска вчера регистрира најголем дневен број на заразени од почетокот на пандемијата на коронавирусот – 589, соопшти Данскиот здравствен институт. Според ...
сите 380 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Асоцијации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: