(ВИДЕО) Се појави снимка од екипажот на запленетиот британски танкер


2 копии

САД и официјално ја повикаа Германија ,покрај Велика Британија и Франција, да земе учество во обезбедувањето на трговските активности во Ормутскиот теснец, ...
| | веќе видена | слични

Индија планираше да купи 30 американски “Global Hawk” дронови за дури 6 милијарди долари, но откако иранската Револуционерна гарда неодамна собори ваков дрон ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Иранската Револуционерна гарда денеска објави видео и аудио снимка на која се слуша како припадник на овие сили предупредува британски воен брод да се не меша, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Индиската војска повторно го разгледува купувањето на американските беспилотни летала, откако Иран собори американско беспилотно летало во регионот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Русија и Иран можно е наскоро да организираат заеднички вежби на морнариците во Ормутскиот теснец.Како што изјави командантот на иранската морнарица, Хосеин ...
| | веќе видена | слични

Иранската Револуционерна гарда објави снимка на која се слуша како нивен припадник предупредува членови на британски воен брод да не се мешаат додека тие ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Државите од Персискиот Залив се единствено одговорни за соработката за регионалната безбедност, објави портпаролот на иранското Министерство за надворешни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Шесте региони во државава Скопскиот (северно од Вардар), Осоговско-Малешевскиот, јужно од Вардар, Пелагонискиот и Охридско-Преспанскиот од денеска се зафатени ...
сите 78 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) води постапки против пратеници, министри, директори и членови на надзорни и управни одбори кои ја ...
сите 229 | | | веќе видена

Измените на Изборниот закон на предлог на група пратеници влегоа во собраниска процедура. Тие, освен препораките на ОБСЕ/ОДИХР, содржат и компромисен предлог ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Се појави снимка од екипажот на запленетиот британски танкер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: