Народна банка: Раст и на депозитите и на кредитите

4 копии
2 копии

Советот на Народната банка денес одржа редовна седница на која ги разгледа и ги усвои Извештајот за финансиската стабилност во 2018 година и најновиот ...
| | веќе видена | слични

Кварталните резултати од истражувањето на Европската централна банка (ЕЦБ), покажаа зајакнување на условите за кредитирање на компаниите и граѓаните. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Поволните поместувања во економијата се забележани во периодот април – мај годинава, видливи преку забрзаниот раст на трговијата и продолжување на растот на ...
| | веќе видена | слични

-Тековно расположливите високофреквентни податоци за периодот април-мај 2019 година главно упатуваат на продолжување на поволните поместувања во економијата, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Меѓународната заедница деновиве е едногласна во барањето до властите во Северна Македонија во врска со случајот „Рекет“ да покажат на дело дека во земјата има ...
сите 291 | | | веќе видена

Непримерна, со речник што може да навреди цели категории наши граѓани, вака претседателот Стево Пендаровски ја оцени изјавата на премиерот Зоран Заев кој рече ...
сите 375 | | | веќе видена

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, кој во Скопје беше уапсен поради рекетирање на бизнисменот Јордан Орце Камчев, според пишувањата на Курир.рс 1,5 милиони ...
сите 289 | | | веќе видена

Новинарот на италијанскиот весник „Ла Верита“, Ларис Гајсер, кој од изминатава недела објавува снимки за случајот „Рекет“ во Македонија, во интервју за МКД.мк ...
сите 200 | | | веќе видена

Сигурно познавате луѓе кои се постојано негативни, секогаш негодуваат и никогаш не се задоволни. Ако станале на лева нога, овие „мрчатори“ постојано се караат ...
сите 142 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Народна банка: Раст и на депозитите и на кредитите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: