Колку пари има во бизнисот со цигари?

УНИБанка од почетокот на годинава доби нов менаџмент кој, според официјалните податоци, излезе дрим тим. Со доаѓањето на Хаџидинев кој заедно со Делчо Крстев и ...
| | веќе видена | слични

Македонските компании во текот на изминатата 2018 година извезле мебел и разни делови од мебел во вредност од 244 милиони евра, што е 20% раст за една година, ...
| | веќе видена | слични

Македонија минатата година извезла сладолед во вредност од 7,9 милиони долари или 6,6 милиони евра, според што е 46 најголем извозник на сладолед во светот, ...
| | веќе видена | слични

Можеби сметаме дека сме земјоделска земја, но овошјето и зеленчукот не се најголемиот извозен производ од Македонија. Последниве неколку години извозот од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 280 | | | веќе видена

Хибридниот режим на Заев турка закон за обвинителство за амнестија на криминалот и неправдите, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ...
сите 330 | | | веќе видена

 Методологија која се очекува да се објави во првата недела од февруари, иако првично Европската комисија планираше таа да се објави на крајот од месецов.. ...
сите 305 | | | веќе видена

Виена, 23. јануари 2020 (ИНПРЕС) – Словенија ќе игра против Шпанија, а Норвешка против Хрватска за пласман во финалето и освојување на златото на европското ...
сите 205 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 97 | | | веќе видена

Несериозно е што СДСМ пред избори брза во Собранието да го изгласа предлог – законот за отпис на камати и репрограмирање на долгови и трошоци на јавните ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку пари има во бизнисот со цигари?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: