Ек бара да продолжат истрагите за „бомбите“ и да се најде решение за статусот на СЈО


По оставката на Катица Јанева, Европската Комисија во реакција за МИА порачува дека истрагите за илегалните прислушувања треба да продолжат. „Европската Унија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Eвроамбасадорот Самуел Жбогар при денешната посета на Општина Новаци изрази надеж дека парламентот ќе го донесе законот за Обвинителството со консензус. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Се трудам да го гледам случајот „Рекет“ од позитивен аспект и сметам дека тој покажува оти Јавното обвинителство се бори против корупцијата, изјави шефот на ...
| | веќе видена | слични

Евроамбасадорот Самуел Жбогар смета дека случајот „Рекет“ покажува дека Јавното обвинителство се бори против корупцијата и дека нема причина за политичка криза ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорот Жбогар нагласи дека е видливо оти во земјава се поставува судска пракса за борба против корупција на високо ниво и во таа смисла изрази поддршка на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 273 | | | веќе видена

Надлежностите околу гонењето на кривични дела кои се поврзани и произлегуваат од незаконското следење на комуникациите или предметите на СЈО се клучниот камен ...
сите 333 | | | веќе видена

Европската ракометна федерација (ЕХФ) објави дека македонските судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе го судат финалето на Европското првенство. За Николов и ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ек бара да продолжат истрагите за „бомбите“ и да се најде решение за статусот на СЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: