Претставничкиот дом со гласање го спречи Трамп да почне војна со Иран

6 копии
3 копии

Конгресот и претседателот Доналд Трамп се пред можна политичка пресметка откако беше изгласана мерка за блокирање на намерата на администрацијата за продажба ...
| | веќе видена | слични

Катарските власти ја отворија најголемата поморска воена база во земјата, а аналитичарите сметаат дека сепак „газда“ во таа база ќе биде американската, а не ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на либански Хезболах, Сајед Хасан Насралах, предупредил дека Иран е "способен сурово и моќно да го бомбардира Израел во случај да избие војна со САД". ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп нема да може да покрене воени напади врз Иран без одобрување од страна на на Конгресот. Оваа мерка беше усвоена вчера со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Институциите се политички притиснати и парализирани. Ниту имаат капацитет, ниту имаат храброст, ниту пак волја за да го истражуваат криминалот на власта, ...
сите 463 | | | веќе видена

Веста дека завчера, во време кога беше приведeeна Катица Јанева, починaaла нејзината мајка Здравка Делиџакова, јавноста ја дочека со изненадување. Жената ...
сите 107 | | | веќе видена

Сепак, нема да бидат поштедени и други фирми, како и физички лица, кои биле во некаква врска со Боки и неговиот Сојуз. Неофицијално, инспектори од Управата ...
сите 53 | | | веќе видена

Францускиот претседател, Емануел Макрон денеска ќе има средби со претставници на граѓанското општество, во пресрет на отворањето на Г7. Неколку невладини ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претставничкиот дом со гласање го спречи Трамп да почне војна со Иран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: