Нема настрадани и повредени туристи од Македонија


2 копии

Туристи кои се одмараа на плажа на островот Сент Симонс во Џорџија неодамна беа сведоци на сцена која тешко се заборава.Поради силните морски струи, десетина ...
| | веќе видена | слични

Плажите и патиштата на Црна Гора се преполни со отпад, кој поради зголемените температури премногу мириса. Токму поради оваа причина се повеќе туристи, особено ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
3 копии

Не е невообичаено авионите да ги оддуваат снимателите, а камењата кои притоа летаат можат да направат голема штета, па дури и да загрозат нечиј живот. ...
| | веќе видена | слични

Овој аеродром е популарна туристичка атракција. На драматичната снимка се гледа моментот кога авионот слетува на неколку метри над главите на туристите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 826 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 429 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 524 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Клик Плус“ на телевизија 21 посочи на големата бројна на новозаразени од ...
сите 288 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 171 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема настрадани и повредени туристи од Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: