Директорка на училиште вработила наставник кој немал соодветно образование

Директорка на средно училиште во Демир Хисар вработила лице како наставник иако немало соодветно образование. Според информациите на МВР, СВР Битола поднесе ...
| | веќе видена | слични
6 копии

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ф.Ф.(44) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено продолжено кривично дело „злоупотреба на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Денеска во Битола била поднесена кривична пријава против доктор кој дополнително му ја влошил здравствената состојба на еден пациент, откако му дал погрешна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Битолската полиција поднесе кривична пријава против 63-годишен доктор од овој град, кој му го влошил здравјето на пациент препишувајќи му погрешна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СВР Битола поднесе кривична пријава против 63 годишен доктор од Битола поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „несовесно лекување болни“ и ...
| | веќе видена | слични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Пробиштип поднесе кривична пријава против Љ.Д.(61) од Пробиштип поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични

Кривична пријава си заработи битолски доктор поради несовесно лекување болни лица. Како што информираат од СВР Битола поднесена е кривична пријава против ...
| | веќе видена | слични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава против Т.К.(28) од Кратово поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски на прес-конференција соопшти дека денеска и официјално завршува обвинителската и политичката кариера на првиот ...
сите 482 | | | веќе видена

Со силно полициско обезбедување, пред малку од нејзиниот дом во скопската населба Козле, безе однесена специјалната јавна обвинителка во оставка Катица Јанева. ...
сите 944 | | | веќе видена

Апелираме до надлежните правни институции да ги истражат сите случаи во кој се инволвирани функсионери на ДУИ,почнувајќи од случајот ,,Маџар телеком” ,,Титаник ...
сите 125 | | | веќе видена

Кога пред неколку дена американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе и понуди на Данска да им го продаде Гренланд на САД, во јавноста се мислеше дека ...
сите 144 | | | веќе видена

Градењето независен правосуден систем ги покажува вистинските резултати. Правната држава функционира, неселективно за сите, изјави портпаролот на СДСМ, ...
сите 120 | | | веќе видена

Неколку извори од Шпанија пренесуваат дека талентираниот Такефуса Кубо од Реал Мадрид ќе биде испратен на позајмица во редовите на Мајорка. Шпанија Александар ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Директорка на училиште вработила наставник кој немал соодветно образование

Од:
До кого (е-маил):
Порака: