Самит на ЕУ без договор: ЕПП против Тимерманс за претседател на Европската Комисија


Лидерите на земјите членки на Европската Унија усвоија стретешка агенда за наредните пет години, се изјаснија за продолжување на економските санкции кон ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, изрази во вторникот вечерта задоволсто од постигнатиот договор за пакетот со новите имиња за водечките функции ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на ЕУ почнале да се собираат во Брисел за да ги продолжат преговорите за именување на водечките позиции на институциите на ЕУ. Трет ден по ред ...
| | веќе видена | слични

!?Десноцентристичкиот кандидат, Бугарката Кристалина Георгиева е водечки кандидат за претседател на Европскиот совет и наследник на Доналд Туск, јавуваат ...
| | веќе видена | слични

Скандалозно и веројатно досега невидено отворање на првата пленарна сесија на Европскиот Парламент во Стразбур приредија европратениците на партијата Брегзит. ...
| | веќе видена | слични

Повторното отворање на Европскиот парламент (ЕП) во Стразбур беше проследено со анти-европски протест од британската партија Брегзит и демострации од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави фотографии од новиот паркинг на клиничкиот кампус „Мајка Тереза“. -Кога сликите сами ...
сите 151 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту ...
сите 235 | | | веќе видена

Нашата земја сега е призната од целиот свет, исто како и јазикот и идентитетот. Затоа, тие не треба да се прават патриоти. Ова го порача лидерот на СДСМ Зоран ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Самит на ЕУ без договор: ЕПП против Тимерманс за претседател на Европската Комисија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: