Хачинсон: Сите работиме Македонија да стане полноправна членка во декември


Амбасадорката на САД во НАТО, Ки Бејли Хачинсон, на брифинг со новинарите пред утрешниот министерски совет за одбрана на Алијансата порача дека се вложуваат ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на НАТО за безбедносни предизвици рече дека тоа е можно да се случи на Самитот во Лондон во декември НАТО се` почесто јавно лицитира со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Премиерот Зоран Заев, се сретна со Антонио Мисироли, помошник генерален секретар на НАТО за безбедносни предизвици.Потоа, тие двајца имаа и обраќања на ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

Со владина одлука се зголемуваат средствата за одбрана за 0,2 отсто од БДП секоја година и има силна политичка волја, рече денеска премиерот Зоран Заев, тие да ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев се надева дека до крајот на годинава ќе се приклучиме формално и целосно на Алијансата до крајот на годината иако години наназад земјава ...
| | веќе видена | слични

Директорот на ЦУК Агрон Буџаку, на денешната заедничка прес-конференција по повод промоцијата на системот истакна дека со овој голем проект се унапредува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Конференција „Дигитализација на системот за менаџирање на кризи“ ќе се одржи денеска во Скопје во организација на Центарот за управување со кризи и НАТО, на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 469 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 234 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 405 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 134 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

1 Се погоди да врне со денови, баш пред локални избори. Излегуваш од дома со свежи впечатоци од репликите и контрарепликите на кандидатите за градоначалници, ...
сите 75 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хачинсон: Сите работиме Македонија да стане полноправна членка во декември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: