Сладолед со малку калории: Диетален леден десерт


Направете вкусни колачи со вишни. 3 јајца 1,5 шолји шеќер 1 ванилин шеќер 1 шолја масло 1 шолја јогурт 2 шолји брашно 1 прашок за пециво 150 гр. вишни сечени и ...
| | веќе видена | слични

Направете си домашно средство за чистење од две состојки. Ви требаат лимон и оцет. Исцедете лимон во стаклен сад и ставете оцет, може и алкохолен и јаболков. ...
| | веќе видена | слични

Лимонот освен што служи за имунитет, полн е со витамини и помага за цела листа болести. Има голем број витамини во себе, како Ц, А, Б1 и Б6, а помага и за еден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на собир во општина Центар вечерва порача дека правдата мора да завладее насекаде низ Македонија, во секој ...
сите 465 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 237 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сладолед со малку калории: Диетален леден десерт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: