Роналдо не ги штеди ниту соиграчите: На тренингот на Јувентус постигна фантастичен гол (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо е прва ѕвезда на Јувентус и од него најмногу се очекува, а сега од Јувентус објавија видео во кое покажаа дека Роналдо дава 100% и на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зинедин Зидан пред неколку месеци се врати на чело на Реал Мадрид и веќе почнувајќи од следната сезона ќе има задача да го врати клубот на победнички патеки, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Легендата на бразилскиот и светскиот фудбал, поранешниот напаѓач Роналдо беше фудбалер кој секој сакаше да го гледа. Роналдо со своите дриблинзи ги правеше ...
| | веќе видена | слични

Луис Назарио де Лима Роналдо доживува поразлични фудбалски возбудувања во изминативе неколку месеци, бидејќи од почетокот на сезоната го презема шпанскиот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Реал Мадрид Флорентино Перез изјави дека Кристијано Роналдо бил најдобриот играч во историјата на овој клуб и исто така ја откри вистинската ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо синоќа беше дел од еден хуманитарен меч на кој учествуваа повеќе познати фудбалери, но и некои од возачите во Формула 1. Првата ѕвезда на ...
| | веќе видена | слични

Во Торино синоќа беше одигран хуманитарен натпревар во кој учествуваа голем број на познати фудбалери, но и возачи на Формула 1. Хуманитарниот натпревар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ пред одржувањето на предвремените парламентарни избори, политичката битка со СДСМ ја води на начин добро познат на владејачката партија. ...
сите 331 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 191 | | | веќе видена

Отсуството на вештак од Србија за судскиот предмет за „Насилство во Општина Центар”, е причина зошто не се одржа денешното рочиште за овој случај. Минатото ...
сите 102 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Македонија, Талат Џафери, говорејќи за тоа што неговата партија ДУИ го доби местото претседател на Собранието, оцени дека е ...
сите 154 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роналдо не ги штеди ниту соиграчите: На тренингот на Јувентус постигна фантастичен гол (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: