Aлегри на кратко најавил кој ќе го наследи и предизвикал еуфорија кај навивачите на Јувентус?

Пеп Гвардиола овие денови многу се поврзува со Јувентус, а сега наводно се дополнително „масло на огнот“ додал Масимилијано Алегри. Италијанската новинска ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, рече дека неговиот колега од Манчестер сити, Џозеп Гвардиола, смета дека Премиер лигата е поважна од Лигата на шампионите. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јирген Клоп денеска ја даде првата најава за големото големото финале во Лигата на шампионите за време на „медиа-деј“ обраќањето кое го имаше во Мелвуд, а од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јирген Клоп не остана покус, вели дека Пеп Гвардиола долго време нема играно финале од најелитното европско натпреварување па затоа вели дека Премиерлигата е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Барселона ја освои историската трипета во 2009-та година кога предводник на моќниот тим на каталонскиот гигант беше Пеп Гвардиола, сезона која всушност бешпе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 282 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да лиферува измислици и вештачки креирани сценарија, во врска со набавки во Министерството за одбрана. Со ова ВМРО-ДПМНЕ само го ...
сите 302 | | | веќе видена

Учесниците на предвремените парламентарни избори ги прават подготовките за настап пред граѓаните, кои треба да гласаат на 12 април. Деновиве тие ги ...
сите 217 | | | веќе видена

На чело на криминално рекетарската банда на СДСМ е Зоран Заев. Лажните вести, манипулациите и смешните оправдувања не може да ја потиснат вистината за „Рекет“, ...
сите 409 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Aлегри на кратко најавил кој ќе го наследи и предизвикал еуфорија кај навивачите на Јувентус?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: