Боларис го пречека Вселенскиот Патријарх на атинскиот аеродром

Заменикот министер за надворешни работи на Грција, Маркос Боларис на атинскиот аеродром „Елефтериос Венизелос“ го пречека Вселенскиот Патријарх Вартоломеј, кој ...
| | веќе видена | слични

Македонските владици сега мора да останат доследни на својата историска одлука да се изборат за признавање на автокефалноста на нашата црква преку апелациската ...
| | веќе видена | слични

Вселенската патријаршија не се откажува од идејата да го решава црковното прашање во Македонија и го разгледува барањето за автокефалност од МПЦ. Вселенскиот ...
| | веќе видена | слични

,, Црквата-мајка секој случај го разгледува во духот на љубовта и единството и како секогаш се стреми кон духовна корист и спас за верниците ,,вели ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Црквата-мајка го разгледува секој случај во духот на љубовта и единството, секогаш имајќи ги на ум духовната полза и спасението на верните. И во истиот дух ќе ...
| | веќе видена | слични

Во ексклузивното интервју за бугарската агенција БГНЕС, вселенскиот патријарх Вартоломеј детално ја објаснува одлуката на Вселенската патријаршија да ѝ даде ...
| | веќе видена | слични

 И во истиот дух ќе продолжи и понатаму да раководи со љубов и грижа во годините што доаѓаат, вели вселенскиот партијарх Вартоломеј во интервју за БГНЕС во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 153 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Мицкоски по налог на Груевски маршираше против правда, реагира СДСМ по каде Од СДСМ велат дека ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски по налог од Будимпешта вечерва ...
сите 105 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Боларис го пречека Вселенскиот Патријарх на атинскиот аеродром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: