Српски државјанин обвинет за обид за тешка кражба на автомобил

2 копии

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје поднесе Обвинителен акт против еден државјанин на Република Србија кој се товари дека се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Определен е притвор за лице кое нападна полицајци додека извршуваа судска наредба, јави обвинителството.Осомничениот минатата недела нападнал двајца припадници ...
| | веќе видена | слични

Осомничениот на 23 мај годинава нападнал двајца полицијци кои извршувале судска наредба за негово присилно приведување, информираат од ОЈО. Основниот суд Охрид ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело – Убиство од член 123 став 1 во врска со член 19 (во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопското Обвинителство поднесе обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело – убиство. „Осомничениот на 24 февруари со умисла се обидел да лиши ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело обид за убиство за настанот на 24 февруари годинава во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 350 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Првичната согласност за предизборната коалиција паднала викендов на средба меѓу високи партиски функционери, но деталите за идната коалициска соработка ќе ...
сите 150 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Српски државјанин обвинет за обид за тешка кражба на автомобил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: