Пендаровски потпиша укази на четири системски закони и на Законот за енергетика


Претседателот на државата, Стево Пендаровски денеска ги потпиша указите за прогласување на Закон за судовите, на Закон за управни спорови, на Закон за ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Иако уште од првиот ден во претседателскиот кабинет Стево Пендаровски во секоја пригода го користи новото име на македонската држава, наследникот на Ѓорге ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Претседателот Стево Пендаровски потпиша укази за прогласување на 18 закони, кои не беа потпишани од поранешниот претседател Ѓорге Иванов. Како што соопштија од ...
| | веќе видена | слични

Како што соопштија од Кабинетот на претседателот Пендаровски, меѓу потпишаните се указите за прогласување на Законот за спречување и заштита од дискриминација, ...
| | веќе видена | слични

Потпишани се указите за прогласување на следните закони: –       Закон за изменување на Законот за оперативно-техничка агенција; –       Закон за изменување и ...
| | веќе видена | слични

Во очекување „да заигра премиерската метла“ најавена за почетокот на јуни, тема во отвореното Студио 1 е – дали покрај кадровската реконструкција, „метлата“ е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 459 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во денешното гостување на радио Канал 77 предупреди дека секој што ќе даде лажни податоци или ќе ...
сите 79 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 310 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 457 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 74 | | | веќе видена

Нема зима за владините функционери, додека граѓаните живеат со по две евра на ден и едвај врзуваат крај со крај, премиерот Зоран Заев, неговите заменици во ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски потпиша укази на четири системски закони и на Законот за енергетика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: