Сари со објаснување за својата чудна теорија: Имам еден предлог до одговорните во англискиот фудбал!

Со завршувањето на пенал рулетот на „Стемфорд Бриџ“, стана јасно дека оваа година ќе гледаме англиски финалиња во двете најеминентни натпреварувања во Европа, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Има голема веројатност менаџерот на Челзи, Маурицио Сари, да биде отпуштен по крајот на сезоната. Роман Абрамович, сопственик на тимот од Лондон, има намера да ...
| | веќе видена | слични

Арсенал е во незавидна ситуација. „Топчиите“ не успеаа преку Премиер лигата да се изборат за место во Лигата на шампиони, но сега им останува уште една шанса. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италијанските медиуми тврдат дека Маурицо Сари можеби ќе го напушти Челзи по само една сезона. Наводно Сари би можел да се врати во Италија од каде има на маса ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италијанските медиуми пишуваат дека Роман Абрамович се решил за тренерска смена иако Челси имаше солидна сезона со оглед на вложеното во тимот.Челси играше ...
| | веќе видена | слични

Маурицио Сари има уште две недели како менаџер на Челзи. Според спортската библија „Газета дело Спорт“, италијанскиот стручњак ќе биде отпуштен веднаш по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Двајца од тројцата Кинези во Франција на кои им е дијагностициран коронарвирус, пристигнале во Париз без симптоми на болеста, соопштија денеска лекарите во ...
сите 607 | | | веќе видена

Комисијата за политички систем ќе организира јавна расправа по предложениот текст на законот за јавно обвинителство во вторник. Најаевено е дека на расправата ...
сите 423 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 245 | | | веќе видена

Љубомир Врањеш на дебито на клупата на Словенија успеа да и го донесе четвртото место на оваа репрезентација на Европското првенство, втор најдобар резултат на ...
сите 261 | | | веќе видена

Ѓорче Петров се претвори во Див Запад. Жителите стравуваат за својот мир и безбедност, додека општината се повеќе изгледа како сцена од холивудските вестерн ...
сите 49 | | | веќе видена

Четворица мигранти од Авганистан се откриени на граничниот премин Табановце во вагон на товарен воз кој сообраќал кон Унгарија. МВР соопшти дека на полноќ на ...
сите 107 | | | веќе видена

Преспанскиот договор е веќе завршена работа и неосновани и нереални се најавите за негова ревизија или поништување по предвремените парламентарни избори ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сари со објаснување за својата чудна теорија: Имам еден предлог до одговорните во англискиот фудбал!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: