Силјановска: Македонски брод е доказ дека придавката е природно неразделна од Македонија

Кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова денеска се обрати пред граѓаните во Македонски Брод. Силјановска ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова денеска се обрати пред граѓаните во Општина Центар. Силјановска Давкова ...
| | веќе видена | слични

Поздрав и до граѓаните. Поздрав до Македонците, Албанците, Ромите Власите, Бошњаците, Египјаните, зошто претседателот е и ќе биде претседател на сите граѓани ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кандидатот за претседател на Република Македонија Гордана Силјановска Давкова денеска се обрати пред граѓаните во Општина Центар. Таа рече дека Општина Центар ...
| | веќе видена | слични

Поздрав до ВМРО-ДПМНЕ затоа што, иако сум независен и непартиски кандидат, препозна во мене човек кој може да обединува. Поздрав до Македонците, Албанците, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кандидатот за претседател на државата Гордана Силјановска Давкова денеска во рамки на претседателската кампања се обрати пред граѓаните во Општина Центар. Таа ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова денеска се обрати пред граѓаните во општина Центар и им се заблагодари на присуството. Пред центарци рече ...
| | веќе видена | слични

Доаѓа 21-ви април, знам сите сме загрижени после она што се случуваше во рефендумот,а се уште нема покренат ниту решен случај, а знаеме дека рекордери не само ...
| | веќе видена | слични

Силјановска Давкова ги поздрави граѓаните од Општина Центар им се заблагодари на присуството. И рече дека Општина Центар е местото на нејзиното детство. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силјановска: Македонски брод е доказ дека придавката е природно неразделна од Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: