Турнејата одложена: Мик Џегер оди на операција за срцето

4 копии

– Тажен сум што турнејата се одложи, но јас ќе работам напорно за да се вратам на сцената што е можно поскоро – напиша Мик Џегер на Твитер. Светската турнеја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фронтменот на „Ролинг стоунс“, Мик Џегер, мора да биде опериран на срцето, а бендот ја одложи турнејата во САД и Канада, пренесуваат американските медиуми. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 140 | | | веќе видена

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 339 | | | веќе видена

Откако го освои Вимблдон, најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, со семејството дојде на летување во Хрватска. Тој пред неколку дена стигна на Корчула, па ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турнејата одложена: Мик Џегер оди на операција за срцето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: