Најмладата милијардерка во светот без трошка шминка


 Славните личности се многу често заштитни лица на познатите брендови за парфеми, но кој е нивниот омилен мирис? Покрај тоа што рекламираат еден или повеќе ...
| | веќе видена | слични

Кајли Џенер на необичен начин ја покажа својата љубов кон ќеркаси, Сторми – подарувајќи и модерна розова Биркин чанта од луксузната марка „Hermes“. Во ...
| | веќе видена | слични

 Во шик кежуал стајлинг и без шминка на лицето Кајли слета со приватен џет со семејството. По гласините дека Тревис Скот ја изневерувал извори блиски до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако магазинот Форбс ѝ ја додели ласкавата титула за најмлада самоостварена милијардерка во историјата, 21-годишната Кајли Џенер се почестила со одмор во ...
| | веќе видена | слични

Иако средната сестра во јавноста мошне сталожено се справуваше со тоа, снимката покажува поинаку. Дека животот на сестрите Кардашијан/Џенер не е само мед и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 583 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 506 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 230 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 273 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 142 | | | веќе видена

Повеќето граѓани на Србија, или барем оние кои се мобилни корисници, вечерва добија драматични СМС-пораки за состојбата со епидемијата на коронавирус во таа ...
сите 832 | | | веќе видена

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмладата милијардерка во светот без трошка шминка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: