Османи: Имаме добри односи во владеачката коалиција, Владата продолжува со својата работа


-Ние имаме добри односи помеѓу владејачката коалиција. И не гледам дека сега имаме потреба во Влада да се дефокусираме со вакви обиди што повеќе имаат за цел ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, прв предупреди дека Македонија нема да добие датум за почеток на преговорите ниту во 2019-та година. Тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Односите во владеачката коалиција се добри и Владата продолжува со својата работа, порача вицепремиерот и член на ДУИ Бујар Османи на новинарско прашање во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бујар Османи со став дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, не е оној преку кој комуницираат коалициските партиите, а неговите обвинувања ги нарече ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска се сретна со Натали Лоазо, министерка за европски прашања при Министерството за Европа и за надворешни работи на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бројот на заболени со новиот коронавирус во светот надмина еден милион. Најголем број заболени има во САД, Италија и Шпанија. Во земјава вчера се регистрирани ...
сите 632 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 262 | | | веќе видена

Руското Министерство за надворешни работи издаде соопштение со кое се обиде да го омаловажи и потцени неодамнешното зачленување на Македонија во НАТО, наведува ...
сите 263 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице заради непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 620 | | | веќе видена

Скоро 30 лица вработени во Психијатриската болница во Демир Хисар меѓу кои и сите 9 лекари се во 14 дневна изолација, откако еден од психијатрите е позитивен ...
сите 209 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 32 | | | веќе видена

За да биде финансискиот систем на земјата стабилен во кризни состојби како оваа со коронавирусот, најпрво треба да повлечеме пари од надвор, да ги исцрпиме тие ...
сите 169 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Имаме добри односи во владеачката коалиција, Владата продолжува со својата работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: