Вашингтон постигна историски договор за долгот

Републиканците и демократите во 5 до 12 успеаја да договорат зголемување на лимитот за задолжување и да спречат историски банкрот од кој, според Обама, први на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот Сенат вчера го одобри предлог законот за зголемување на лимитот на задолжување на земјата што ќе овозможи САД да избегнат банкрот. Претседателот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сподели Спогодбата за зголемување на лимитот на американскиот долг беше поздравена од извршниот директор на ММФ Кристин Лагард. Таа ја нарече спогодбата како ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Барак Обама го потпиша предлог-законот за зголемување на државниот долг на САД и намалување на буџетскиот дефицит. Претходно Сенатот ...
| | веќе видена | слични

Практично во последна минута по долгите натегања околу лимитот за задолжување, во САД е избегнат државен банкрот. Претседателот Барак Обама го стави потписот ...
| | веќе видена | слични

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес во понеделникот вечерта по локално време го изгласа планот за зголемување на лимитот за задолжување со 269 гласа ...
| | веќе видена | слични

Драма во американскиот Конгрес Со ова веднаш скокна вредноста на доларот и на акциите на светските берзи, што рака на срце донесе и големи олеснувања за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче во изјава за Сител, информираше за заедничкиот состанок на Комисијата за заразни болести со претставници на ...
сите 466 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вашингтон постигна историски договор за долгот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: