Уште еден трипл-дабл на Вестбрук за нова победа на Тандер


На Лос Анџелес Лејкерс му оди лошо без услугите на Леброн Џејмс (6-11), но клубот од Калифорнија не сака да ризикува и нема намера предвреме да ја врати ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Лос Анџелес Лејкерс влезе со далеку повисоки амбиции во оваа сезона, но славниот состав од Калифорнија никако не може да влезе во посакуваниот ...
| | веќе видена | слични

Лос Анџелес Лејкерс ја загуби пресметката со Филаделфија 76, но дефинитивно домаќините го имаа потегот на натпреварот, потег кој сигурно ќе влезе во ...
| | веќе видена | слични

Лос Анџелес Лејкерс едноставно не е ист тим без Леброн Џејмс во ростерот, па така по низата на лоши резултати, „езерџиите“ во овој момент се надвор од местата ...
| | веќе видена | слични

Хјустон, 30. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Седум натпревари се одиграа изминатата ноќ на терените во НБА лигата. Руди Геј ја реши драмата во Сан Антонио, додека Њу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Високата претставничка за надворешна политика на ЕУ во заминување, Федерика Могерини, оцени дека одложувањето на одлуката на Европскиот совет за отворање ...
сите 938 | | | веќе видена

Франција и некои други земји проширувањето на Европската унија го гледаат како товар, а не како приоритет, вели пратеникот Антонијо Милошоски за Франкфуртер ...
сите 404 | | | веќе видена

Евакуацијата е дел од спогодбата со Турција постигната со посредство на Соединетите држави. Според овој договор, турските сили воведоа петдневно примирје на ...
сите 666 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

Со викотници и удирање по маса Лидерот на ДУИ Али Ахмети изрази незадоволство и лутуна дека лидери и претставници на пет партии на Албанците седеле на ...
сите 149 | | | веќе видена

Реномираниот BBC пишува за најавените предвремени парламентарни избори, цитирајќи го Заев дека „Ние сме жртви на историската грешка на ЕУ“. Во написот на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште еден трипл-дабл на Вестбрук за нова победа на Тандер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: