Доаѓа нов студен бран:Температурите попладнево драстично опаднаа - се очекуваат врнежи од дожд и снег

Времето во Македонија беше претежно облачно, по одделни котлини магливо. Во југозападните и јужните делови беа забележани слаби врнежи од дожд и снег. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
4 копии

Поради обилни врнежи од снег од 11:00 часот воведена е забрана за движење на камиони на планинскиот превој Барбарос на патот Македонски Брод – Прилеп. Како што ...
| | веќе видена | слични

Зимската служба на Град Скопје е подготвена за одржување на градските улици и булевари по најавите за врнежи од снег и ниски температури во наредниве денови, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Нов бран на корона вирусот во пресрет на есента во цела Европа. Во текот на вчерашниот ден, само во Франција се регистрирани над 10.000 нови случаи. Повеќе од ...
сите 740 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 153 | | | веќе видена

Пратениците од БЕСА кои во Собранието влегоа преку листите на СДСМ неофицијално во допис го известуваат собранискиот спикер Талат Џафери дека ќе дејствуваат во ...
сите 180 | | | веќе видена

Директорот на Клиниката за токсикологија, д-р. Нико Беќаровски со пост на Фејсбук реагираше за нападот што се случи врз негов колега од страна на 32-годишен ...
сите 51 | | | веќе видена

Во грчкиот парламент влегоа во процедура меморандумот за забрзување на процесот на интеграција на Северна Македонија во ЕУ; меморандумот за формирање на ...
сите 233 | | | веќе видена

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ изјави денеска, по повод барањето на претседателот на Северна Македонија Стево Пендаровски до Вселенскиот ...
сите 31 | | | веќе видена

Вил Мирзајанов е еден од научниците кои учествувале во тајниот советски програм за создавање на нервниот отров „новичок“, а тој сега дополнително ѝ стана ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доаѓа нов студен бран:Температурите попладнево драстично опаднаа - се очекуваат врнежи од дожд и снег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: