Не можам против повредите, по Вимблдон заминувам?!


Поранешниот светски рекет број 1, Британецот Енди Мареј, го одигра својот последен натпревар на грен слем турнирот Австралија опен, откако загуби од Шпанецот ...
| | веќе видена | слични

Енди Мареј уште во првото коло од Австралија Опен доживеа пораз, а после многу емотивниот меч со Роберто Баутиста Агут, останува прашањето дали некогаш ...
| | веќе видена | слични

Енди Мари доживеа елиминација во првото коло на Австралија Опен во Мелбурн од Роберто Баутиста Агут со 2:3 (4:6, 4:6, 7:6,7.6 и 2:6). Легендарниот тенисер ...
| | веќе видена | слични

Големиот борец, Енди Мари претрпе пораз од Роберто Баутиста Агут во првата рунда на Австралија Опен, во меч во кој можеби беше и последен во кариерата за ...
| | веќе видена | слични

Натпреварот кој привлече големо внимание заврши со пораз на Енди Мари. Конференцијата за медиуми која ја одржа Мари пред почетокот на Австралија Опен му даде ...
| | веќе видена | слични

Енди Мареј во пет сета беше поразен од Баутиста Агут во првото коло на Австралија Опен, поради проблемите со повреди можеби ова беше и последниот негов меч во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 144 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не можам против повредите, по Вимблдон заминувам?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: