Публиката во бунило, судијата се насмеа, ова го може само Томиќ (Видео)


Бернард Томиќ го победи сонародникот Ник Кирјос со 6-3, 6-4 во дуел на двајца контроверзни австралиски тенисери, но последниот поен на натпреварот не го виде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На егзибициски тениски меч меѓу австралискиот тенисер со хрватски корени, Бернард Томиќ, и контроверзниот Ник Киргиос, беше забележан можеби најбезобразниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева останува во притвор, откако судијата на претходна постапка ја одбил понудената гаранција во имот, а ...
сите 385 | | | веќе видена

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 204 | | | веќе видена

Познати се три четврфиналнаи пара на евро-шампионатот во одбојка во машка конкуренција. Досега влез помеѓу најдобрите осум обезбедија: Германија, Русија, ...
сите 331 | | | веќе видена

 Долгорочните односи може да бидат погубни за вашата сексуална желба и задоволство. Сексуалните проблеми влијаат на една третина од младите и средовечните ...
сите 24 | | | веќе видена

Работните групи на власта и опозицијата утре ќе одржат нова средба за законот за јавното обвинителство.Средбата што ќе се случува во Собранието е прва по ...
сите 305 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Публиката во бунило, судијата се насмеа, ова го може само Томиќ (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: