Балкански убавици го заиграа Ужичко оро во Кина


На изборот за Мис на светот 2018, кој се одржа во Кина, убавиците кои ги претставуваа нашите Србија, Босна и Херцеговина и Црна Гора, мисиците Ивана Тршиќ, Анѓелка Палексиќ и Наталија Глушчевиќ, го заиграа познатото Ужичко оро и за тоа беа наградени со бурен аплауз. На овие убавици во кратката забавна точка им се приклучија и мис Унгарија, Андреа Шарваш , и мис Шкотска, Линдзи Меклеланд . View this post on Instagram A post shared by MISS WORLD MONTENEGRO 2018 (@natalija_gluscevic__) on Dec 8, 2018 at 12:06pm PST Снимката од настапот на социјалните мрежи ја постави црногорската мисица Наталија Глушевиќ. Македонија трета година по ред нема претставничка на „Мис на светот“ – сопственичката на лиценцата не може да најде пари за авионска карта и за гардероба.
| | веќе видена | слични

Мис Филипини, Катриона Греј е крунисана за Мис Универзум 2018 година на натпревар во Бангкок, каде победи во конкуренција на убавици од 94 земји. За првпат во 67 години, колку што постои натпреварот, одлуката ја донесе исклучиво женско жири во кое беа од поранешни мисици до успешни деловни жени. Од канцеларијата на филипинскиот претседател Родриго Дутерте стигнаа честитки за победата на Греј, која е четврта Филипинка која победила на натпревар Мис Универзум. За прва придружничка е одбрaна Мис Јужна Африка, Тамарин Грин, додека за втора придружничка е одбрана мис Венецуела, Стефани Гутиерез.
| | веќе видена | слични
5 копии

Катриона Греј, Мис Филипини, беше избрана за Мис Универзум на синоќешниот 67. натпревар за убавина одржан во тајландскиот главен град Бангкок. Како што јавува ДПА, 24-годишната Греј е телевизиска водителка, манекенка и пејачка по потекло од Австралија. На прашањето која е најважната лекција што ја научила во животот, убавицата одговорила дека научила да биде благодарна и да се стреми кон убавина додека била наставничка во училиште каде што учеле деца од различно статусно и општествено потекло во предградие на Манила. Како втора избраничка на натпреварот заврши Тамарин Грин од Јужна Африка, а како трета Стефани Гутерес од Венецуела.
| | веќе видена | слични

Во Тајланд вчеравечер се одржа 67-от натпревар по убавина "Мис Универзум", а овогодишната круна ѝ припадна на атрактивната Филипинка Катрионa Магнајон Греј која ги засенила натпреварувачките од дури 93 држави. Австралиско-филипинската ТВ водителка и манекенка носела црвен фустан за кој објаснила дека е инспириран од вулканот на Филипините. Титулата на прва придружничка ја понесе Тамарин Грин од Јужноафриканската Република, а втора придружничка е Венецуелката Стефани Гутиерез. Во "топ 5" се наоѓаат и мисицата на Порторико, Кјара Ортега и претставничката на Виетнам, Хен Нје. Катриона е четвртата Филипинка која ја освоила титулата на најубава жена на светскиот избор на убавина. "Кога имав 13 години, мојата мајка сонуваше дека ќе го освојам Мис Универзум во црвен фустан. Кога ја видов по прогласувањето на победата, и двете плачевме", изјавила Греј. Мисицата волонтира во хуманитарното здружение "Young Focus", а вклучена е во разни акции за освестување на младите на Филипини за ХИВ и СИДА. "Сите Филипинци се ...
| | веќе видена | слични

Филипинката Катриона Греј синоќа беше крунисана за Мис Универзум 2018 на изборот што се одржа во Бангкок, Тајланд. Катриона стана четврта Филипинка која ја освоила оваа титула, откако ги победи останатите учеснички од 93 земји. 24-годишната убавица носеше впечатлив црвен фустан за кој објасни дека е инспириран од вулканот на Филипините. „Кога имав 13 години, мајка ми сонуваше дека ќе ја освојам титулата Мис Универзум облечена во црвен фустан. Кога ја видов по прогласувањето, и двете плачевме“, изјави Греј. На второ место е Тамарин Грин од Јужна Африка, а на трето место Стефани Гутиерез од Венецуела. „Катриона е четврта Филипинка која ја освоила титулата и сите на Филипините сме горди на неа и нејзината убавина, самодоверба, нежност и интелигенција. Горди сме и на нејзината сила со која се носи против тешките предизвици. Таа успеа да му покаже на целиот свет дека жените од Филипините знаат и можат да ги претворат соништата во реалност со страст, одлучност и напорна работа“, рече претседателот на Филипините ...
| | веќе видена | слични

Титулата на еден од најпрестижните светски избори за убавина, Miss Universe 2018, ја доби Филипинката Катриона Елиза Греј. Второто и третото место го освоија убавиците од Венецуела и Јужноафриканската Република. Изборот се одржа во Имапкт арената во Бангкок, Тајланд, а за круната се натпреваруваа 91 девојки од исто толку земји. Круната на Греј и беше предадена од ланската мисица, Деми Петерс од Јужна Африка. Греј е четврта убавица од Филипини која ја освојува оваа титула, по победите во 2015, 1973 и 1969 година.
| | веќе видена | слични

Делот на изборите за убавина во кој кандидатките се појавуваат во костими за капење, често привлекува најголемо внимание. Како изгледаа оние кои се натпреваруваа за титулата Мис Универзум 2018 токму во костими за капење, погледнете ОВДЕ.
| | веќе видена | слични

Титулата "Мис Венецуела" отиде кај млада жена од најсиромашниот кварт во земјата по гламурозната церемонија, во контраст со економскиот колапс на земјата, пренесуваат медиумите. Новата кралица на убавината во земјата е 25-годишната Изабела Родригез, која потекнува од сиромашнио кварт во Каракас, наречен Петар - дом на над половина милион луѓе. "Од Петар до светот, соништата навистина можат да се остварат", изјави Родригез, која работи како модел. Церемонијата траеше четири часа, а некои луѓе на Твитер сметаа дека е досадно и досадно. Бидејќи организаторите сакаа да ги намалат трошоците, 65-тото издание на изборотт беше префрлено од историската арена со места за 20 000 лица, во телевизиско студио, кое собера едвај 200 лица.
| | веќе видена | слични

Годинашниот избор на најубави на светот влегува во историјата , бидејќи за прв пат во 66 годишната историја , ќе има и натпреварувач кој не е жена , туку трансродна личност. 27- годишната Шпанка е свесна за предрасудите. Таа на три дена пред изборот , што ќе се случи во понеделник во Банкок , главниот град на Тајланд , Ангела е подготвена дури и да се спротистави на Белата куќа. Таа се противи на одлуката на американската администрација да им забрани на трансродните лица да служат војска. Мисицата на Шпанија  сака да му одговори лично на претседателот Доналд Трамп , поранешен сопственик на лиценцата за избор на Miss Universe, но и на сите други кои го оспоруваат нејзиното учество.
| | веќе видена | слични

Кандидатките на изборот за Мис Универзум 2018 дефилираа во костими за капење и во национални костими преку кои ги претставија нивните земји. За прв пат во историјата на изборот, комисијата е составена само од жени и тоа бизнисменки, експертки од индустријата и поранешни мисици. Настанот годинава се одржува во Бангкок, Тајланд. Финалето на кое ќе биде прогласена Мис Универзум е на 17 декември.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 273 | | | веќе видена

Надлежностите околу гонењето на кривични дела кои се поврзани и произлегуваат од незаконското следење на комуникациите или предметите на СЈО се клучниот камен ...
сите 333 | | | веќе видена

Европската ракометна федерација (ЕХФ) објави дека македонските судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе го судат финалето на Европското првенство. За Николов и ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Балкански убавици го заиграа Ужичко оро во Кина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: