Кој беше Љубиша Георгиевски - Детали за неговата богата кариера


Интегрален текст од говорот на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Што туку дознав од госпоѓата Георгиевска дека сакал да ми каже да имаме конвенција ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Денес во седиштето ВМРО-ДПМНЕ се одржа комеморативна седница во чест на Неговата екселенција, професорот, Љубиша Георгиевски. При самата комеморативна седница ...
| | веќе видена | слични

Конвенција за избор на кандидат за претседател на Р.Македонија опозицијата ќе одржи во градот на Миладиновци, на Охридското езеро во Струга, објави лидерот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во седиштето ВМРО-ДПМНЕ денеска се одржа комеморативна седница во чест на Љубиша Георгиевски, режисер, драмски писател и поранешен претседател на Собранието. ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска се обрати на комеморативната седница која партијата ја одржа во чест на Љубиша Георгиевски. Тој истакна дека ...
| | веќе видена | слични

Штотуку дознав од госпоѓата Георгиевска дека сакал да ми каже да имаме конвенција за избор на претседател. Епа драг професоре, ќе имаме таква конвенција во ...
| | веќе видена | слични

Георгиевски успеа на свој начин да ги спои театарот и политиката и се залагаше за поголема одговорност на законодавниот дом преку изработка на нов деловник за ...
| | веќе видена | слични

Актерот Владо Јовановски со емотивен статус на Фејсбук се збогува од театарскиот и филмски режисер, драмски писател, теоретичар на театарот и професор по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 279 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 92 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој беше Љубиша Георгиевски - Детали за неговата богата кариера

Од:
До кого (е-маил):
Порака: