Навивачите на Ривер во 5.30 часот го пречекаа тимот во Мадрид


Трофејот од Копа Либертадорес заврши во рацете на фудбалерите на Ривер Плата. Имено, Ривер во два натпревари беше подобар од лутиот ривал Бока, а аргентинските ...
| | веќе видена | слични

Победата на Ривер плејт против Бока јуниорс во финалето од Либертадорес купот еден навивач ја платил со својот живот. Во провинцијата Мисионес, фан на Ривер ...
| | веќе видена | слични

Прославата на четвртата титула на Ривер во Копа Либертадорес заврши трагично за еден млад фан, починал во болница откако бил претепан и избоден со нож од ...
| | веќе видена | слични

Историската пресметка на лутите ривали од Буенос Аирес во финалето на Копа Либертадорес ја зеде првата жртва, двајца навивачи на Бока нападнале и убиле фан на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 140 | | | веќе видена

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 339 | | | веќе видена

Откако го освои Вимблдон, најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, со семејството дојде на летување во Хрватска. Тој пред неколку дена стигна на Корчула, па ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Навивачите на Ривер во 5.30 часот го пречекаа тимот во Мадрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: