Албанскиот претседател “леташе орли” во Скопје заедно со Ахмети, Османи и Џафери (ФОТО)


Албанскиот претседател Илир Мета денеска по повод 110-годишнината на албанскиот јазик и азбука, присуствува во Скопје каде заедно првите луѓе на ДУИ положи ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Посебен придонес во потпишувањето на преспанскиот договор има и албанскиот политички фактор во Република Македонија, рече лидерот на Демократската унија на ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на свечената академија посветана на денот на независноста на Албанија и албанското знаме порача дека региониот нема да биде стабилен ...
| | веќе видена | слични

Денеска сме подобро од вчера, но очекувам утре да бидеме подобро од денеска. Ова го изјави лидерот на ДУИ, Али Ахмети пред претставниците на Албанија, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, денес во Скопје по повод 28 ноември, прогласувањето на независноста на Република Албанија, пред присутните истакна дека ова ...
| | веќе видена | слични

Празни места можеа да се забележат синоќа на главниот настан за одбележувањето на 110 годишнината од Битолскиот конгрес. Вицепремиерот Бујар Османи како ...
| | веќе видена | слични

Единствена Македонија: МВР го охрабрува албанскиот сепаратизам, кривични пријави за говор на омраза само за Македонци, а не и за Албанци Од Единствена ...
| | веќе видена | слични

„Поминаа два дена од скандалозниот говор на омраза на Талат Џафери, Бујар Османи и Али Ахмети кои во друштво на албанскиот претседател Илир Мета среде Скопје ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при своеото гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 го објави меѓународниот договор за примирје каде ...
сите 399 | | | веќе видена

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 435 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против Ковид-19, изјави ...
сите 359 | | | веќе видена

Ќе остане запишано дека Диего Марадона скромниот тим на Аргентина го донесе до светската титула, а една година подоцна и „тенката“ екипа на Наполи ја донесе до ...
сите 288 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Демократската унија за интеграција нема раскол, туку жива дебата која секогаш завршува на ниво на партијата, изјави министерот за надворешни работи Бујар ...
сите 70 | | | веќе видена

Барам Заев под итно јавно да се извини за своите ставови изнесени на бугарскиот медиум, за навредите врз македонските граѓани и нашите предци и херои. Тоа не е ...
сите 184 | | | веќе видена

- На Бугаринот паметот секогаш му доаѓа следниот ден, така е и со колегата Зоран Заев. Историјата е општа, но треба да разјасниме каква. Таа е општа, но ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанскиот претседател “леташе орли” во Скопје заедно со Ахмети, Османи и Џафери (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: