Негативно мислење од Владата за Предлог законот за амнестија за „27 април“


Владата на денешната 104. седница донесе негативно мислење за Предлог- закон за амнестија на лицата осомничени, обвинети и осудени за собраниските настани од ...
| | веќе видена | слични

Пред околу половина час почна со работа координативно тело за помирување во Собранието, но зад затворени врати. Се очекува денеска да се исцртаат контурите на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Собраниското координативно тело за помирување и интеграција претпладнево зад затворена врата го почна состанокот на кој треба да се изнесат размислување во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии
10 копии

Премиерот Зоран Заев преку поранешните функционери на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров и Митко Јанчев ќе го зацврстува и проширува двотретинското мнозинство во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осомничениот за убиствата на Вања Ѓурчевска и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски, кој е во притвор во Турција, доколку има добар адвокат, може комплетно ...
сите 435 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 286 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 269 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 326 | | | веќе видена

По објавата на „Макфакс“ дека лажен профил потпишан како „Ѓоре Ајтов“ повикува на немири и протести за да го ослободат Палчо и повика на јавно бесење на ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Негативно мислење од Владата за Предлог законот за амнестија за „27 април“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: