Тачи: Сега е појасно од кога било дека ни треба договор со Србија


7 копии

Европската комисија денеска уште еднаш ја повика косовската Влада веднаш да ја повлече одлуката за зголемување на таксите за увоз на стоки од Србија и од Босна ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Лидерот на Движењето Самоопределување, Албин Курти изјави дека Косово и Албанија и натаму се заложници на Србија и дека треба повеќе да соработуваат меѓу себе, ...
| | веќе видена | слични

Српските медиуми ја посетија Северна Митровица и таму поразговараа со продавачите за ситуацијата која се случува деновиве. Во повеќето продавници на Северна ...
| | веќе видена | слични

Србија би можела да претрпи штета од околу 22 милиони евра поради зголемувањето на царините на 100 отсто на стоката која ја пласира на косовските пазари, како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осомничениот за убиствата на Вања Ѓурчевска и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски, кој е во притвор во Турција, доколку има добар адвокат, може комплетно ...
сите 567 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 285 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 91 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

По објавата на „Макфакс“ дека лажен профил потпишан како „Ѓоре Ајтов“ повикува на немири и протести за да го ослободат Палчо и повика на јавно бесење на ...
сите 23 | | | веќе видена

Повеќе од 100 израелски војници загинаа од почетокот на израелската копнена офанзива во Газа. Утрово тројца од четворицата загинати војници загинале во борби ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тачи: Сега е појасно од кога било дека ни треба договор со Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: