Македонија остана на 68-то место на ФИФА ранг листата

На последниот дуел од босанскиот шампионат неговиот тим ремизираше 1:1 кај Челик Зеница. Моментно после 14. кола во најсилниот шампионат на Босна и ...
| | веќе видена | слични

Стефан Ристовски го истегна задниот дел на бутниот мускул на десната нога на дуелот со Арсенал во Лигата на Европа и неизвесен му е настапот за нашата ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски заработи повреда на вчерашниот натпревар за Спортинг Лисабон против Арсенал во Лигата на Европа. Ристовски при ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Европската иницијатива за стабилност Гералд Кнаус, кој се смета за главниот ЕУ лобист за проширување, го потврдува црното сценарио за ...
сите 751 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македонија денеска треба да се одржи 77. пленарна седница со единствена точка на дневниот ред Интерпелација за работата на ...
сите 445 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
сите 325 | | | веќе видена

Русија ќе одговори на влезот на Шведска и Финска во НАТО, изјави денеска претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин. – Доколку НАТО ја воспостави ...
сите 215 | | | веќе видена

СДСМ и ДУИ удрија по народот, поскапа струја за да го покријат криминалот.СДСМ го крие енормното покачување зад таканаречените тарифи. Најголемиот број од ...
сите 262 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 444 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратеничко прашање посочи дека во мандатот на оваа Влада минималната плата е зголемена 100% ...
сите 109 | | | веќе видена

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска засега нема да побара разрешување на државниот секретар во Министерството за култура, Валмир Азири кој ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија остана на 68-то место на ФИФА ранг листата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: