Мултимедијален спектакл на Античкиот театар

Спектаклот од музика, светло и слики „Трилогија Романа“, во продукција на шпанската компанија „Ла Фура делс Баус“, синоќа во Античкиот театар во Охрид го ...
| | веќе видена | слични

Со мултимедијалниот спектакл „Трилогија Романа“од Оторино Респиги и спектакуларен огномет, на преполниот Антички театар во Охрид свечено беше отворено 51 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со мултимедијалниот спектакл „Трилогија Романа“ од Оторино Респиги, вечерва на Античкиот театар во Охрид свечено ќе биде отворено 51 издание на најзначајната ...
| | веќе видена | слични

Фестивалот ќе биде отворен со грандиозниот мултимедијален проект „Трилогија Романа“, во продукција на познатата шпанска компанија „Ла Фура делс Баус“ и во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најголема опасност според медицинските лица, претставува зголемената концентрација на ПМ 2.5 честички во воздухот, а загадувањето од шумските пожари се смета и ...
сите 106 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 43 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

Американската компанија за кибер безбедност „CrowdStrike“ од вчера е познато име од погрешни причини, откако неуспешното ажурирање на софтверот предизвика ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мултимедијален спектакл на Античкиот театар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: